Lenka Kniha Bartůňková - Pedagogická činnost

EDUCATIONAL ACTIVITY:

As a lecturer she worked at a conservatory Duncan Centre in Prague, at  hight school Hamu ( nonverbal theater), at British school – classes of contemporary dance for children (Prague), at space for new circus Cirqueon (Prague), at culture place Zahrada in Chodov (Prague), at Artual.

Lessons are for the general public. Lenka Kniha B. realizes and develops her etaching activities both with professionals and with the lay society, from the majority to the senior generation. The technics she teaches are based on his own experience and the knowledge she has accumulated during her life.She teaches contemporary dance, physical theater, contact improvisation, ballet, Pilates technic, which she uses in other technigues.

Lenka Kniha B. teaches in czech language, english and spanisch.

Characteristic of the technigues she teaches:

1.část : Contemporary dance technigue:

Dance class is based on principles of technigues as: Release technik, Limon technik, Floor work conecting the moves from break dance and capoiera.The philosophy  of the technigue 

Technika je na základním přirozeném vývoji člověka: 1.stádium embrionální – poloha (pozice v lehu, novorozeně rozvíjející se tělo jako květu) 2.stadium batole – polohy zvířete na čtyřech,) 3.stadium – vzpřímený postoj. Technika se zaměřením na vnitřní a vnější prostředí, kontaktní informace a možnosti využití hlavního systému. Zabývají se působením gravitace a jejího využití pro pohyb a ať už k různým způsobům pádu, skluzu, krachu, ale i k vlastnímu použití těla pro volnost pohybu ve svalech a kloubech. Struktura hodin: Naladění těla-rozhřátí (podlaha, v prostoru) závěr-ochrana, uvolnění, rehabilitační cviky podle potřeb klienta

2 část : Improvization/ Body – mind – team-building / contact improvization

Tato technika není určena pro různé varianty, ale pro různé způsoby cvičení, které jsou koncipovány v souladu se zaměřením na práci s těžištěm vodních fyzikálních principů přímo v akci. Soustředí se na probuzení a použití reflexu a instinktu, předávání a důvěryhodnost. Jedná se o pohybovou hodinu, kde se pracuje s partnerem. Respekt, naslouchání sebe samého ve skupině je hlavní myšlenkou semináře. Tato technika umožňuje každému, aby se její základy, na rozdávání fantazie a osobní, pohyb a komunikační růst každého z nás.

3.část : Dance class of contemporary dance for children: Technigue / Improvization

Taneční lekce jsou koncipovány formou kreativních her, kde se rozhodují o zdravém pohybu každého dítěte.Rozvíjím osobní pohybové vyjádření dítěte a procvičuji jeho pohybovou paměť, fantasy a rytmiku. Děti jsou vedeny k tomu, aby se naučili naslouchat sama sebe, aby porozuměli svému tělu a spolupracovaly v kolektivu.

Věk : (2,5 – 5 let) (6 – 9 let) (10 – 15 let)