Nezávislá tanečnice a choreografka Lenka Kniha Bartůňková nabízí workshopy, pravidelné lekce, interpretační i choreografickou spolupráci se soubory a kulturními organizacemi.


Představení:  

Choreografická tvorba LKB je tématicky i stylově různorodá. Současný tanec, fyzické divadlo, site specific performance a visual art. Více informací na stránce tvorba.

Workshopy a pravidelné lekce

Lekce a workshopy jsou určeny pro širokou veřejnost. Pedagogické zkušenosti Lenka Kniha B. realizuje jak s profesionály, tak i s laickou společností. Lekce vede od dětské až po seniorskou generaci. Více informace o technikách se můžete dočíst na stránce Pedagogika.

Čtyři roky vede společně se zpěvačkou Ridinou Ahmedovou a s Honzou Bártou „Pohybově hlasové lekce pro seniory“ v divadle Ponec.

Spolupracuje se sdružením Roztoč, kde vede taneční lekce pro děti.

Právě probíhá zápis Balet pro začátečníky (6-10 let)

Balet pro začátečníky 

KALENDÁŘ:

 

 22.9 – 23.9  2021               „K.O. city“

Místo konání:  (náměstí 14. října 14, 150 00 Praha, Česká Republika)

Spolupořadatelem projektu je festival Next Wave 

Kterak jsme se potýkali s izolací, nejistotou a strachem v respirátorovém království. Městem vás provede tým tanečníků a novocirkusových umělců.
Site-specific procházka o tom, jak naše životy ovlivnila pandemie.
Kdy budu moct obejmout přátele? Můžu už navštívit babičku? Podáš mi ruku, nebo loket? Už ses naočkoval?
Režie: Linda Straub
koncept: Klára Hajdinová
hudba: Myko
performeři: Klára Hajdinová, Lenka Kniha Bartůňková, Alžběta Tichá, Lukas Blaha Bliss, Mattia Comisso
Projekt vznikl za podpory MČ Praha 5.
http://nextwave.cz/klara-hajdinova-a-linda-straub-kocity/

(13.8 – 31.8 2021 ) „Do not feed the aligators“     ( 100 Issues )

Francouzská skupina 100 Issues, ve spolupráci s českou organizací FARO moving space. Lenka Kniha B. se interpretačně podílí v představení  „Do not feed the aligators“ na festivale Letní Letná.

https://letniletna.cz/cs/predstaveni/don-t-feed-the-alligators/

 


(25.7 – 7.8 2021)    “ Eymen – Point of view“

Místo konání: Ghana

Před dvěma lety započal projekt „Eymen – Point of view“ ve spolupráci s Českou ambasádou, tanečníky z Ghana Dance ensemble a Tancem Praha ( Yvonna Kreutzmanová). První fáze projektu se odehrála výjezdem umělkyň Ridiny Ahmedové a Lenka Knihy B. do Ghany, kde započali s tvorbou tohoto jedinečného představení, které se dotýká tématu smrti. V průběhu pobytu nahrávali rozhovory s lidmi z různých sociálních vrstev. Uskutečnili v místní Universitě hlasové a pohybové workshopy, koncert i sitespecific performance Lágrima. Druhá fáze projektu proběhla v ČR společně se dvěma africkými tanečníky, dvěma seniory a jedním tanečníkem (break dance).Představení bylo součástí festivalu Tanec Praha a jezdilo v regionech ČR. Třetí fáze projektu se uskuteční v tomto roce na přelomu července a srpna v Ghaně. Budeme spolupracovat s místními umělci a s publikem. Naším cílem je přenést představení zpět, odkud  vzniklo a vytvořit dokument, který bude zachycovat proces spolupráce na dané téma.


( 10.7-16.7 2021 )WORKSHOP – Tvořivý dětský tábor  Žďár nad Sázavou ( S.E.S.T.A )

https://www.se-s-ta.cz/akce.php?sesta-pro-deti&tvorivy-detsky-tabor-korespondance-